Proč si pořídit VPN

Chcete mít vše pod kontrolou a zároveň se chcete chránit před útoky hackerů? Netoužíte zrovna po tom, aby někdo sledoval Vaše brouzdání po internetu? Chcete zabezpečit a zašifrovat dokonce i vaši IP adresu? VPN je spolehlivý systém, který dokonale zamaskuje Vaši cestu po internetu!

Internet se za poslední roky hodně změnil. Mnozí jej dokonce považují za vynález století a srovnávají ho s Gutenbergovým knihtiskem. Jeho síla je obrovská a má nejen mnoho příznivců, ale bohužel také odpůrců. Ovšem technologie jde dopředu i s internetem a tak se zde nabízí možnost, jak předejít ztrátě identity nebo nulového konta.

Zkratka VPN je v poslední době slyšet a vidět poměrně často. Mnozí ovšem neví, co to vlastně VPN je a jaké výhody z toho plynou pro zákazníka a jaké příležitosti tato technologie moderní nabízí. Tady se dozvíte vše, co Vás v tomhle směr zajímá.

VPN a definice

Potřeba používat VPN roste každým dnem a to nejen ve firemním prostředí, ale i pro osobní účely. Internet je systém informací a to nejen domácích, ale i světových a co je horší i osobních. Člověk zde najde opravdu vše a stává se tak otevřenou bránou pro hackery i jedince nebo skupiny, které mohou zneužít jinak důvěrné informace. VPN je systém, který tyto informace může jednoduše skrýt. A o to lidem jde. Nebýt viděn.

 1. Definice VPN zní v podstatě takto:

VPN (z anglického Virtual Private Network – virtuální privátní síť) je šifrované spojení mezi dvěma sítěmi nebo jednotlivými klienty a sítí. Díky tomuto spojení se používání internetu stává zcela důvěrným a bezpečným.

Jako každá jiná počítačová síť je globální přístup organizován pomocí velkého množství uzlových bodů. Patří sem routery, přístupové body, datová centra. Všechny tyto uzlové body jsou propojeny v jednom velkém, obrovském, mega grafu s trvalou nebo náhodně přidělenou adresou v okamžiku připojení. V této shodě se data z počítače uživatele přenášejí do každého zdroje na internetu jiným způsobem. Stopy, které za sebou uživatel zanechá podléhají zpracování a identifikace možného surfování po internetu jsou doslova zašifrována. Takové cesty, po kterých uživatel „projížděl“ po internetu se díky systému VPN, mohou maskovat a je úplně jedno, jestli sledoval videa, nakupoval zboží na internetu nebo chatoval.

VPN – Vaše online soukromí pod kontrolou a v bezpečí.

 1. Definice VPN po technické stránce

Odborníci by definovali VPN trochu jinak. Program, který je zela odpovědný za připojení VPN, spolehlivě vytvoří digitální tunel. Díky němu bude internetové připojení a provoz chráněn před neoprávněným vstupem. Aby ochrana byla co nejvyšší, je vše prováděno i díky vzdáleným serverům, které dovedou maskovat dokonce i IP adresu.

Co nabízí systém VPN

 • zabezpečení proti nežádoucím odposlechům a proti hackerům
 • přizpůsobení potřebám a požadavkům zákazníka
 • snížení nákladů za pořízení, protože jeden zákazník může bez problémů mít více připojení
 • aplikace je možná pro všechny operační systémy
 • blokování reklam a bannerů

Ptáte se, zda potřebujete VPN?

Rozhodnutí je samozřejmě čistě individuální, ale z hlediska zabezpečení soukromí určitě ano. Mnozí si VPN pořídili již dávno a se službami, které tento systém nabízí jsou velmi spokojeni. Nejde jen o to, že si na domácím počítači budete přes internet kupovat zboží, ale jedním z důvodů, proč si pořídit VPN, jsou veřejná místa. Internetové kavárny, knihovny, ale i školy a jiná veřejná místa, kde se používá internetové připojení. Popíjení kávy a povídání si s přáteli nebo kolegy třeba v internetové kavárně je místem, které navštíví tisíce lidí a je to doslova ráj pro hackery. Lidé pak přicházejí o identitu, o finance a o soukromý život.

Nenechte hackery proniknout do vašeho soukromí!

VPN může dokonale vaši cestu po internetu zamaskovat a vy budete moci klidně a spokojeně spát.

Výhody VPN

Určitě se najdou tací, kteří chtějí na všechny otázky odpověď. Jednou to může být cena za pořízení, podruhé možnost bezplatné verze. Systém VPN má výhody, které jistě zaujmou každého, kdo alespoň trochu zauvažoval o jeho pořízení.

Jde zejména o:

 • přístup ke všem webovým stránkám – to znamená, že některé instituce, jako jsou školy, ale i některé firmy mají omezený přístup k určitým webovým stránkám. VPN tento přístup umožní.
 • cenová dostupnost zejména pro firmy a více uživatelů – tady je v případě zájmu o systém VPN možnost připojení neomezeného počtu uživatelů a také je zde možnost výhodné cenové nabídky
 • možnost streamování – zejména na zahraničních cestách se může člověk setkat se situací, že  webové stránky nejsou k dispozici. Díky VPN a IP adresy dané země je to mnohem jednodušší a přístupnější.
 • spolehlivá ochrana soukromí – nikdo jistě nechce, aby jej sledoval někdo další, aby jej odposlouchával a zneužil tak veškeré informace. Tak, jak si člověk chce chránit své soukromí  za zavřenými dveřmi svého bytu, tak může být chráněn i na internetu.

Nevýhody 

Ale aby nebyla napsána jen samá chvála, je třeba zmínit i par drobných bodů, které se týkají nevýhod. Ty ovšem nikterak nepřevyšují výše uvedené výhody a jsou téměř zanedbatelné.

 • připojení VPN může způsobit pomalejší datový přenos
 • možnost blokování streamovacích webů

Správný výběr VPN

Dospěli jste k názoru, že si chcete pořídit VPN? Jaké faktory určují správný výběr?

 • spotřebitelské a profesionální recenze – i když se to možná nezdá, jsou důležité. Zde je třeba porovnat nabízené služby se vším všudy.
 • sdílená IP adresa – v případě možnosti připojení s více anonymními uživateli je soukromí chráněno více.
 • více serverů – kvalitní připojení.
 • funkce – blokování reklam, bannerů, firewallů a jiné funkce jsou jistě důležitým bodem pro správné zvolení VPN.
 • zákaznická podpora – nutná služba pro případ, že by něco nefungovalo.
 • bezplatná verze – za vyzkoušení člověk nic nedá, může to být důvod ke konečnému rozhodnutí.

Často kladené otázky

Jaká zařízení je možné pro systém VPN použít?

VPN nabízí spolehlivé zabezpečení pokud je člověk připojen na jakémkoliv zařízení a systém je vhodný pro různé webové prohlížeče. Zabezpečit je možné také všechny mobilní telefony, protože zejména zde jsou účastníci připojeni přes Wi-Fi. Navíc je možné připojit více zařízení najednou.

Jak vybrat VPN?

Možností existuje celá řada. Důležité je mít nějakou představu a konkrétní plán. Tady se dá všechno přizpůsobit potřebám tak, aby byl zákazník spokojen. Je zde také možnost bezplatného vyzkoušení, což umožňuje klientovi vyzkoušet vše, co VPN vlastně umí a nabízí.

Mají bezplatné verze nějaké nevýhody?

Bohužel ano. Jde zejména o občasné zobrazení reklam, omezení stažených dat a používání méně serverů.

Jak je to s nastavením VPN?

Pokud si do toho zákazník netroufne sám, může se obrátit na odborníky. Profesionálové nabízejí i technickou pomoc v případě, kdyby něco nefungovalo tak, jak má. Každopádně je nastavení jednoduché. Zvládne to i nezkušený uživatel PC. Postačí, když je pro uživatele nachystaný program stažený ze stránek poskytovatele, pak už jen instalace, spuštění, výběr serveru a připojení. 

Vyplatí se mít VPN?

Miliony lidí a mnoho společností systém VPN využívají ke zlepšení své online bezpečnosti. Pokud člověk chce mít vše nejen pod kontrolou, ale chce mít i klidné spaní, je VPN nejlepší řešení. Výhody vyplývají také v jednoduchém nastavení, cenové dostupnosti, bezpečnému soukromí, přístupu na jakékoliv stránky kdekoliv na světě.