BONUS

Plně funkční split tunneling

4.1 / 5
CELKOVÉ SKÓRE
POZITIVA
 • Vysoká rychlost u torrentování
 • Aktivní kill switch
 • Připojíte až 10 zařízení
NEGATIVA
 • Nemá zkušební verzi zdarma
 • Neverifikovaný windows installer
 • Netflix funguje ale trvá načítání

Private Internet Access VPN

Získejte Private Internet Access VPN pro skrytí vaší IP adresy. Využijte službu, která přesměruje vaši IP adresu na jeden ze serverů, prostřednictvím primárního síťového tunelu.

Private internet access VPN funguje s nejrůznějšími zařízeními, takže je můžete používat bez ohledu na to, jaké zařízení vlastníte. V praxi to znamená, že jste ve světě internetu chráněni ze svého počítači, telefonu i notebooku. Existují samostatné aplikace pro Windows, macOS, Linux, Android a iOS s dalšími rozšířeními pro Chrome, Firefox a Operu. Nejbezpečnější soukromý přístup k internetu nabízí konfigurace OpenVPN, které jsou skvělé, pokud potřebujete dokončit pokročilejší nastavení, například jeho použití prostřednictvím nastavení routeru.

Může Private Internet Access zachovat protokoly?

Private Internet Access VPN nezaznamenává žádná vaše data. To znamená, že internetové stránky nebudou mít žádné informace o tom, že používáte VPN, jak dlouho jste na stránkách byli, nebo jaká je vaše IP adresa.

Současná doba ovlivněná celosvětovou pandemií přispěla k rozmachu home office. Ostatně, přesun zaměstnanců a práci na dálku byla doporučována již dávno před ní a ve světě byla normálně provozována. V České republice se na home office přešlo až právě vlivem pandemie, kdy práci na dálku doporučovali vlády i virologové. Například na dálku v Americe v roce 2019 pracovalo přibližně 16% pracovníků. O rok později šlo už dvě třetiny. V České republice v roce 2019 pracovalo z domova podle dat portálu Evropa v datech pouhé 4% zaměstnanců, rok na to už to bylo necelých 40%.

Se stále se narůstajícím počtem zaměstnanců pracujících na dálku přibývá také celá řada bezpečnostních rizik. Administrátoři nemají takovou kontrolu nad bezpečností domácích sítí kolegů a ruku na srdce, málokdo z nás chrání svá citlivá data na internetu pečlivě. Stále častěji proto přibývá kybernetických útoků.

Pro představu. V červnu 2020 bylo v amerických úřadech zaznamenáno 200 000 kybernetických hrozeb, které přímo souvisely s koronavirem. Některé využívaly přímo zranitelnost ve VPN aplikacích. Proto je velmi důležité, nastavit je správně a doplnit je o bezpečnostní systémy, které ochrání vaše citlivé údaje na maximum. Na českém internetu není VPN dominantní technologií pro připojení do firemních sítí. Podle našich dat z listopadu 2020 ji využívá necelá polovina zaměstnanců.

Napojení na nové technologie chrání před možnými kybernetickými útoky

Moderní technologie využívají IoT vybavení, odemykání pomocí otisku prstu, skenováním obličeje, či využívání VR technologií. Tyto bezpečnostní prvky neustále zvyšují nároky na zabezpečení, protože i ty jsou zranitelné. Vynálezci totiž mají málo času otestovat své výtvory, natož pak využít VPN, nebo jakoukoliv jinou dostupnou vrstvu ochrany. Přitom je použití VPN strategií pro zamezení kybernetických útoků a získání přístupu k síťovému provozu z počítačů nebo jiných zařízení. VPN může zabránit zločincům v přístupu nejen k cenným obchodním datům, ale i k osobním informacím, chráníte tak i soukromí vašich kolegů.

 

Ochrana dat na veřejných WIFI sítích

Ochrana citlivých údajů však nesouvisí pouze s domácím připojením. Chránit se musíme také během služebních cest, apod. Ruku na srdce, kdo z nás nevyužil veřejné WIFI sítě na benzinové pumpě, v restauraci, nebo obchodním domě? Například pro vyřízení mailů, návštěvě webů, nebo pro připojení k on-line hovoru? Pomocí veřejné WIFI mohou útočníci snadno získat přístup k poloze uživatele, osobní komunikaci, souborům, fotkám, přihlašovacím údajům, nebo jiným citlivým údajům. Private Internet Access maskuje vaši skutečnou IP adresu a odesílá šifrovaná data, což pomáhá zmařit narušení ochrany osobních údajů.

Surfujte na internetu bez spamu

Privátní ochrana na internetu VPN se velmi účinně dokáže popasovat se spamem, rizikovými weby i malwarem. Možná podotknete, že používáte anti-malware program. A vezměte v úvahu, že útočník může manipulovat s routery. Proto vy, jako uživatel, otevřete okno prohlížeče a automaticky můžete být přesměrován na škodlivý web, odkud si útočník snadno stáhne malware. S VPN toto není možné provést, protože router vidí pouze šifrovaný stream, který proudí ze zařízení na váš server VPN, a neumožňuje prohlížečům otevírat škodlivé weby.

Je Private Internet Access dobrá VPN?

Private Internet Access VPN je v současné chvíli ideální volbou pro ty, kteří chtějí za každých okolností chránit svá citlivá data. A nejen v počítači, ale také na svém telefonu nebo tabletu. Rozhraní aplikace může podporovat mnoho zařízení, až s 10 současnými připojeními. Neposkytuje však mnohem více než ochranu VPN a musí lépe komunikovat své zásady ochrany osobních údajů.

Jak se nastavuje VPN na svém vlastním routeru?

 • Spusťte internetový prohlížeč z počítače nebo mobilního zařízení, které je připojeno k síti vašeho routeru.
 • Do uživatelského jména uveďte admin …
 • Vyberte POKROČILÉ > Pokročilé nastavení > Služba VPN. …
 • Zaškrtněte políčko Povolit službu VPN a klikněte na Použít.
 • Na stránce zadejte jakékoli nastavení služby VPN.
 • Mějte přístup ke svému soukromému internetu

Abyste mohli začít s PIA, stáhněte si do svých zařízení aplikaci a aktivujte VPN. Pak budete připojeni k vaší volně tisíců serverů PIA po celém světě. Vaše IP adresa se mění na jednu z umístění serveru a zašifruje ji.

Může Private Internet Access ovlivnit výkon?

S Private Internet Access VPN je připojení a rychlost výborné. Při testování s připojením 1 Gb / s je možné dosáhnout bez problémů rychlostí připojení až 209.68 Mb / s. Může se objevit malý náznak zpoždění při otevírání nového webu, ale po krátké službě používání je to nepostřehnutelné. Pokud jde o načítání vložených videí na kanálech například na YouTube, nedochází k žádným problémům s vyrovnávací pamětí. Ani rychlost stahování není omezená od běžného procházení.

 

Získejte spoustu možností jak zabezpečit své brouzdání po internetu

Private Internet Access  VPN má mnoho bezpečnostních funkcí. Je jen na vás, jestli bude jednoduchý nebo složitý. Mezi funkce zabezpečení privátního přístupu k internetu řadíme:

 • Výchozí šifrování AES-128: Ačkoliv je AES-256 bezpečnější, výchozí možnosti soukromého internetového přístupu verze AES-128 jsou také považovány za jedny z vysoce účinných. Je možné upravit možnosti šifrování na vyšší úroveň ochrany až na vojenské úrovni. Prostřednictvím nastavení můžete také zvolit jiné alternativy ověřování a potřesení rukou.
 • Přepínač zabití VPN: Pokud je vaše VPN z nějakého důvodu odpojena, vaše připojení k internetu je deaktivováno, dokud se nerozhodnete znovu připojit.
 • Ochrana proti úniku IPv6: Aby se zabránilo náhodnému přenosu nechtěných identifikačních dat do jiného zdroje, IPv6 toto dočasně zakáže.
 • Ochrana proti úniku DNS: Private Internet Access směřuje všechny požadavky DNS prostřednictvím služby DNS bez protokolování, takže nedojde k návratu na původní místo.
 • MUŠKÁTOVÝ KVĚT: Private Internet Access vám umožňuje blokovat domény používané pro reklamy, sledovače a malware.

Jaká je cena za bezpečné sledování internetu?

Private Internet Access není nejlevnější VPN, ale vzhledem k tomu, že vaše citlivá data, soubory, fotografie i přístupové údaje jsou v naprostém bezpečí, rozhodně stojí za to.