BONUS

AES-256 Zabezpečení

3.4 / 5
CELKOVÉ SKÓRE

 PureVPN recenze 

PureVPN patří do velké skupiny VPN služeb jako malý poskytovatel, který nabízí své služby s více než 750 servery ve 140 zemích světa. Je jakousi multiplatformou služeb VPN. Navíc aplikace Pure VPN přichází se standardní ochranou před úniky dat a soukromí.

Výhodné sazby jsou zde poskytovány nejen pro jednotlivce, ale také pro společnosti. V nabídce je samozřejmě i nepřetržitá technická podpora. Aplikace jsou možné použít dokonce pro několik platforem, ceny jsou přijatelné a je zde možnost nabídky vyhrazených IP adres. Tato služba nabízí rovněž velmi zajímavé doplňky. Například možnost vytvoření Wi – fi  VPN hotspot na uživatelově počítači a lze k němu připojit více zařízení. Dále je tady možnost, která zahrnuje rozdělení tzv. Tunelování. Laicky to znamená, že majitel určuje, jaký provoz provází VPN a jaký váš ISP používá.

 Jaké jsou recenze na PureVPN službu?  

 Anonymita

Google nebo také Yahoo provázejí každého uživatele internetu vždy, když zapne svůj počítač. Ano, jsou to prohlížeče, které umožňují nahlédnout pod pokličku v jakékoliv oblasti. Ovšem nevýhodou je, že sledují pohyb, sledují brouzdání po internetu ať už se uživatel pohne kamkoliv, a o to jistě nikdo nestojí. To se samozřejmě nemusí nutně stát, pokud použijeme anonymní vyhledávač. 

O službě PureVPN slyšíte poprvé? V tom případě nebyla Vaše data nijak chráněna.

V případě pořízení takovéto služby je klientům v tomto případě poskytována úplná anonymita, která není sdělována třetím osobám. Informace o nich zná pouze samotná služba. Další výhodou je bezpečnost používání veřejných Wi-fi bodů. Služba má více než 88 tisíc IP adres, které lze přepínat a zajistit si tak vlastní anonymitu. PureVPN spolehlivě chrání uživatele před DDoS útoky. Anonymní vyhledávač v podobě PureVPN služby a podobné nástroje nabízejí soukromí při procházení webu.

I v soukromí člověk touží po anonymitě, PureVPN nabízí také soukromí po internetu.

 Rychlost

Nebaví Vás reklamy nebo dlouhé čekání na oblíbenou streamovací službu?

Rychlost je velmi důležitým bodem pro pořízení PureVPN. Uživatelé nechtějí dlouho čekat, a tak je právě tato služba ve skupině VPN skvělou možností, jak si užít nejen steamování, stahování souborů, hraní on – line her i surfování na internetu bez dlouhého čekání nebo přerušení. Kromě anonymního procházení internetových stránek mohou uživatelé mít rychlý přístup i k velmi oblíbené streamovací službě, jako je  jako je Netflix. Tyto filmové platformy mají obvykle mnoho, mnoho skrytých a dostupných bodů, které jsou dostupné pouze v určitých zemích.

Instalace PureVPN na stolní nebo mobilní zařízení je snadná. Stačí stáhnout požadovanou verzi z webu vývojáře nebo z obchodu s aplikacemi a nainstalovat. Po instalaci se může uživatel pouze jedním kliknutím připojit k nejbližšímu bodu nebo ručně vybrat požadovanou zemi. V nastavení programu si lze vybrat další nastavení zabezpečení.

A proč je rychlost důležitá?

Jde o to, že rychlost určuje, jak rychle je schopný se samotný obsah nahrát. A protože VPN všechny data šifruje, je posílání dat trochu pomalejší. To může být problém pro nedočkavce, kteří by se například rádi podívali na další díl seriálu nebo si zahráli nějakou novou on – line hru. Rychlost připojení se může i lišit, dle polohy.

 Dělené tunelování 

V případě pořízení se každý uživatel může nezávisle rozhodnout, která data přenese prostřednictvím svého poskytovatele, tedy přes místní internetové připojení namísto toho, aby vše směřovalo přes podnikovou síť.

Funkce rozděleného tunelování je perfektně implementována. Zjednodušeně rozdělené tunelování VPN je funkce, která vyzve uživatele ke správě interního provozu jinak.

Skvělou zprávou určitě je, že pro připojení k PureVPN může uživatel použít až pět zařízení současně. Vzhledem k tomu, že VPN lze nainstalovat přímo na router, toto omezení se již nezdá tak velké. Rozšíření lze také nainstalovat do prohlížeče Chrome nebo Firefox s úplně stejnou funkčností, jako desktopová aplikace. 

Je třeba také říci, že PureVPN je zaměřen na pokročilejší publikum, které ví, jaké problémy chtějí při nákupu VPN vyřešit. Vývojáři proto neposkytují demoverzi. V takových případech dodávají ihned po připojení možnost dalšího doladění doplňujících možností.

Všechny servery Pure VPN podporují více protokolů tunelování, což je určitě velmi zajímavá a užitečná informace.

 PPTP

Point-to-point protokol má nízkou úroveň šifrování, ale vysokou rychlost přenosu dat. Podporuje většinu platforem a snadno se konfiguruje. 

 L2TP 

Protokol vrstvy 2, který se používá s IPSec k zajištění dostatečného zabezpečení. Podporuje všechny moderní platformy a dokáže obejít omezení sítě ISP. 

 SSTP 

Jeden z nejbezpečnějších protokolů VPN dokáže obejít většinu firewallů. Tento protokol je dostupný pouze pro Windows, FreeBSD a Linux. OpenVPN. Nejbezpečnější protokol VPN. Nabízí nejvyšší úroveň šifrování a pro ověřování používá digitální certifikáty. 

 IKEv2 

Pokročilý protokol založený na platformě IPSec. Je rychlý, stabilní, bezpečný a snadno se nastavuje, ale nepodporuje starší platformy.

 Servery

Jak už bylo řečeno na začátku, PureVPN má více než 750 serverů ve více než 140 zemích a dokonce více jak 80 000 IP adres. To, že jich má PureVPN tolik není až tak důležité. Daleko důležitější je počet míst. Je samozřejmě lepší mít například 20 serverů ve dvou městech, protože jde o snazší připojení. PureVPN se stal jedním z předních poskytovatelů služeb VPN se svou špičkovou technologií, prvotřídní zákaznickou podporou a špičkovým hardwarem. S aplikací PureVPN si uživatelé mohou vybrat svůj vlastní server podle svých vlastních požadavků na rychlost a dalších parametrů. 

 Mobilní aplikace

Jak je to s mobilní verzí služby PureVPN? I na takovou otázku lze jednoduše odpovědět.

Spolehlivý přístup k internetu již dnes není pouze na PC a noteboocích, jelikož jsou nyní dostupné operační systémy jako Android a chytré telefony, většina návštěvnosti webu pochází z mobilních zařízení nebo tabletů. Aplikace PureVPN má také mobilní verzi pro uživatele Android a iOS, kterou lze stáhnout z příslušného obchodu s aplikacemi. PureVPN je rovněž slučitelné nejen s Windows a Blackberry, ale v toto případě je nutné ruční nastavení.

Tato aplikace lze bezpečně stáhnout z obchodu Google Play, ochrání vaše zařízení před viry, malwarem a krádeží dat.

 Praktické zkušenosti uživatelů

V jednoduchosti je síla. Platí to i v případě aplikace PureVPN. Jde o poměrně jednoduchou aplikaci, která uspokojí každého uživatele. A to i zkušeného hráče on – line her. V podstatě stačí si jen vybrat a jedním kliknutím se připojit.

Je třeba také zmínit, že tato služba nabízí rozšíření prohlížeče, samotná aplikace pak funguje bez větších problémů a to za několik sekund. Lidé mají možnost z pohodlí domova sledovat on – line sportovní utkání a přenosy, sledovat své oblíbené filmy a seriály, je zde možnost vysokého zabezpečení dat a člověk tak zůstává v anonymitě.

K samotné službě PureVPN se dá také pořídit i několik zajímavých doplňků. Jde například o vyhrazené streamování. Znamená to, že uživateli je nabídnut vyhrazený prohlížeč. Ten je ovšem navržený právě pro milovníky streamování. O rychlosti takové služby řeč již byla výše.

Stejně tak je to i v případě  vyhrazené IP adresy. Ta je zase vhodná pro jedince, kteří chtějí pevnou IP adresu a jde především o aktivní uživatele internetu, a kteří chtějí nastavit jakýkoli server pro jiné uživatele, protože uživatelům poskytne přístup ke stejné dané IP adrese pokaždé, když se přihlásí.

 Zákaznická podpora

Dnes není ničím neobvyklým zákaznická podpora pro jakoukoliv službu. A nemusí jít jen o oblast internetového připojení. Poskytovatelé nabízejí svou pomoc například na live chatu a to dokonce 7 dní v týdnu/24 hodin denně. Své dotazy mohou uživatelé také směřovat na emailovou adresu. Pro mnoho lidí taková služba představuje spíše ztrátu času. Opak je ale pravdou, protože právě taková podpora například v případě live chatu může každému uživateli ušetřit spoustu času, ale také starostí.